צהר לאתיקה לוגו מלא

דיאליזה

צוות צהר עד מאה ועשרים

מפגש דיגיטלי בשיתוף עם עמותת "צבר רפואה", העוסק בהחלטות סוף החיים לאור ערכי היהדות.
פרופ' אברהם שטינברג, מתוך אתר דעת

הרב יובל שרלו, הרב אוריאל גנזל והרב שאול ברוכי

האם חובת שמירת החיים מחייבת טיפול בכל מחיר? מתי חובה לטפל ומתי נכון להרפות? קובץ הלכות מקיף בנושא
הרב נפתלי בר-אילן וד"ר יחיאל בר-אילן מתוך תחומין כה (תשס"ח), עמ' 40-22.
האם יש מצבים בהם מותר לכפות על חולה טיפול רפואי? האם מותר לחולה הסובל מכאבים להימנע מלקבל טיפול? האם מבחינה אתית מותר לרופאים לא לטפל בחולה במקרה כזה?
הרב יובל שרלו
“צהר – עד מאה ועשרים” מהווה כתובת למשפחות המתלבטות בשאלות סוף החיים. במפגש עם צוותים העוסקים ברפואה פליאטיבית, מציג הרב יובל שרלו את הסוגיות העיקריות של סוף החיים ואת טיב הפתרון שצהר מציעה. הרצאת “זום” במרכז הרפואי אוניברסיטאי “הדסה”, 13.1.2021.
מאת הרב יובל שרלו פורסם לראשונה ב "מקור ראשון".
הרפואה המודרנית המפותחת הביא עימה ברכה גדולה לעולם בשיפור אורח החיים והארכת תוחלת החיים של בני האדם. עם זאת, שאלות מוסריות רבות צפות ועולות לנוכח היכולת המדעית ליישם את הידע הרפואי הנרכש במשך השנים. במאמר זה מנתח הרב יובל שרלו את עמדת היהדות ביחס לאפשרות להאריך חיי אדם, ויתרה מזאת, ביחס לקיצור חיי אדם.
הרב יובל שרלו
בצל הסערה על המתות חסד, הרב שרלו מסביר לחדשות כיפה מה הן הדרישות ההלכתיות להפסקת טיפול שנועד רק להאריך את חייו של החולה סופני ואין לו אופק לריפוי או לטיפול.
הרב יובל שרלו
מהם העקרונות האתיים שעומדים בבסיס האתיקה של טיפול בחולה הנוטה למות? מה קודם – רצון המשפחה או טובת המטופל? וכיצד יש להתייחס להנחיות החדשות של ההסתדרות הרפואית בישראל בעניין?

דווקא בעת הזו,

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ? 

נשמח לעזור לכם- חייגו עכשיו

ללא עלות

דילוג לתוכן