צהר לאתיקה לוגו מלא

דמנציה

מפגש מקוון באנגלית – בשיתוף עמותת עמדא. במפגש השתתפו הרב יובל שרלו וד"ר דנה פאר מעמותת עמדא, אשר סקרו יחד את האתגרים האתיים וההלכתיים בטיפול באדם עם דמנציה.

צוות צהר עד מאה ועשרים

הקלטת מפגש מקוון בשיתוף עמותת עמדא וצבר רפואה. במפגש השתתפו הרב יובל שרלו, ד"ר רוני צבר וד"ר דנה פאר, אשר סקרו את האתגרים הקיימים בחג הפסח ובליל הסדר לחולים במחלות מורכבות ולאדם עם דמנציה.

צוות צהר עד מאה ועשרים בשיתוף עמותת 'עמדא'

"לך כנוס את כל היהודים" מתקיים עם כל בני המשפחה והקהילה – ובכללם אנשים עם דמנציה. אף הם חלק משמחת חג הפורים, ואם מתנהלים נכונה, יום זה יכול להיות עבורם מקור עמוק לחיבור עם המשפחה ועם זיכרונותיהם

הרב יובל שרלו; הרב אוריאל גנזל; הרב שאול ברוכי; הרב ירון מושקוביץ

צהר עד 120

הרצאה של הרב יובל שרלו, ובה פירוט והרחבה על העקרונות האתיים וההלכתיים המנחים את שלבי סיום החיים של אדם עם דמנציה ובני המשפחה המטפלים בו.

הרב יובל שרלו, הרב שאול ברוכי, הרב אוריאל גנזל והרב ירון מושקוביץ

חג החנוכה מביא עמו אור לבית ולמשפחה – הדלקת נרות, מנהגים ומנגינות. כאשר מדובר באדם עם דמנציה הוא מעורר תנועה כפולה – מחד גיסא, מדובר בשינוי מסדר היום הרגיל, המטלטל ומפריע. מאידך גיסא, החוויה מעוררת זכרונות משמחים ומשתפים. הדבר מעלה סוגיות רבות – הלכתיות, נפשיות ואתיות. על כל אלה – בהלכות שלפניכם.

צהר עד 120

מפגש דיגיטלי בזמן מלחמת "חרבות ברזל", בהשתתפות ד"ר דנה פאר מעמותת עמדא והרב יובל שרלו, ראש מרכז האתיקה בארגון רבני צהר, שעסק בשאלות המוסריות והטיפוליות באנשים עם דמנציה, שמתעוררות בעתות משבר וחירום.

צהר עד מאה ועשרים

צפו בהקלטת וובינר בהשתתפות צהר עד מאה ועשרים, צבר רפואה ועמותת עמדא. המושב הראשון עסק בצום וטיפול רפואי במצבי חולי מורכבים. במושב השני למדנו על ההתמודדות עם דמנציה ביום הכיפורים

הרב יובל שרלו, הרב אוריאל גנזל, הרב שאול ברוכי

לאדם חולה ולמטפלים בו אין הפסקה ביום הכיפורים. המטפלים בחולה עסוקים בכך בכל ימות השנה ובמשך שנים ארוכות. העיסוק בחסד של אמת ביום זה הוא זכות גדולה – גם אם הדבר בא על חשבון התפילות בבית הכנסת.

הרב יובל שרלו, הרב אוריאל גנזל, הרב שאול ברוכי

היציאה מהשגרה עלולה להכביד על אדם עם דמנציה וציפייתה של הסביבה המטפלת לימים מרוממים ומשמחים עלולה להתחלף במפח נפש מעיסוק בטיפול יומיומי ומייגע. אדם עם דמנציה איננו מחויב במצוות ככל אדם. במוקד הדאגה לו צריכה לעמוד תשומת הלב לטובתו ולצרכיו יחד עם שמירה על אווירת החג וקיום המצוות והמנהגים בהתאם לרמת החיוב שלו.

דווקא בעת הזו,

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ? 

נשמח לעזור לכם- חייגו עכשיו

ללא עלות

דילוג לתוכן