צהר לאתיקה לוגו מלא
צהר לאתיקה לוגו מלא

ייפוי כוח מתמשך והוראות מקדימות

האם מתן ייפוי כוח מתמשך והוראות מקדימות מותרים על פי ההלכה? איך מתחילים את התהליך? למי פונים? האם יש מגבלות? צפו במפגש המרתק עם הרב יובל שרלו ועו"ד מיכל ילובסקי.
מפגש דיגיטלי בשיתוף מכון באר אמונה, בו נעסוק במחיר המשפחתי אותו נושאת משפחת החולה, בקבלת החלטות וחלוקת אחריות.

צוות צהר עד מאה ועשרים

מפגש דיגיטלי משותף לארגון העולמי של בתי הכנסת וצהר עד מאה ועשרים. במפגש עסקנו בשאלת המעבר מטיפול מרפא לטיפול תומך, על היבטיו ההלכתיים. בנוסף, דנו בחשיבות הרפואית של מתן הוראות מקדימות והדרכת ההלכה במתן הוראות אלה.

הרב יובל שרלו

פגיעה ביכולת קוגניטיבית, אובדן כושר שיפוט ואי יכולת לתקשר יוצרים מציאות מורכבת בה החולה לא יכול להביע את רצונו. אולם קיים עולם שלם המציע פתרונות מקוריים למצבים מורכבים אלה.

צהר עד מאה ועשרים

מסמך סיוע והמלצות למילוי טפסי יפוי כח והוראות מקדימות

הרב יובל שרלו, ראש המרכז לאתיקה בצהר, ומירית הופמן, עו"ד ומנחה לגיל השלישי

הוראות מקדימות נועדו לספק פרטים אודות פעולות רפואיות אותן יש לנקוט או שיש להימנע מהן במצב בו אדם לא יוכל לקבל החלטות בשל מצבו הרפואי. בשיחה זו פורס הרב יובל שרלו את גישת היהדות לחיים בכלל, ולקבלת החלטות בסוף החיים בפרט, לאור עקרונות ההלכה והאתיקה היהודית.

צוות צהר עד מאה ועשרים

בדף זה תוכלו לצפות בכל הכנסים הדיגיטליים שהתקיימו מתוך שיתופי פעולה של 'צהר עד מאה ועשרים' עם ארגונים שונים. הכנסים הייחודיים שלנו עוסקים במגוון תחומי האתיקה הרפואית ומלבנים שאלות אקטואליות, מהותיות ופרקטיות רבות. לחצו על סרטון והתחילו לצפות
דילוג לתוכן