צהר לאתיקה לוגו מלא

מהדורה מקוצרת של חוברת המרכזת את עיקרי הסוגיות של חולה הנוטה למות ואדם עם דמנציה.

הרשמתך התקבלה!
שלחנו אליך במייל עכשיו את החוברת

"מִפְּנֵי שֵׂיבָה תָּקוּם וְהָדַרְתָּ פְּנֵי זָקֵן" – המסורת היהודית מעלה על נס את החובה להכיר בכבודו ומקומו של האדם המבוגר. חובה זו מועצמת ביחס להורינו שהצטווינו בכבודם בייחוד.
 
הזִקנה והיחלשות הגוף והתודעה מציבות מתח רב בין ערך חיי האדם, שעליו נאמר "וחי בהם" והוא גובר כמעט על כל ערך אחר בחיינו, למול סבל ומצוקה ולעיתים אף ירידה גדולה בתפקודים הקוגניטיביים שאליהם נקלעים חלק מהמבוגרים בחודשים האחרונים לחייהם. לעתים, לעתים, מתח זה נוגע גם לחייהם של צעירים.
 
מצבים אלו מלווים בשאלות הלכתיות מורכבות והרות גורל. החוברת שנשלחה אליכם, מציגה בצורה עקרונית את הגישה האתית וההלכתית לפסיקת הלכה בשאלות אלו.
 
עם זאת, שאלות אלו הן דיני נפשות ממש ומענה להן מחייב היכרות מעמיקה עם הרפואה, ההלכה ושיקול דעת מעמיק. על כן, פסיקת הלכה בכל שאלה הינה עיון מחודש הכולל הבנת מצבו הפיזי והנפשי של החולה ולסבלו. מעל לכול נדרש לב שומע ומקשיב לחולה ולבני המשפחה המבקשים לעשות את הטוב והישר בעיני א־לוהים ואדם. 
 
בעזרת צוות מופלא של רבנים ועובדות סוציאליות שהוכשרו לכך, וצוות ייעוץ מקצועי הכולל רופאים מומחים, מיזם "צהר עד מאה ועשרים" של ארגון רבני צהר – בהנהגת הרב יובל שרלו, הרב אוריאל גנזל והרב ירון מושקוביץ – מעניק ליווי, ייעוץ ומענה לפניות הרבות המופנות אלינו.
 
ראויים כל העוסקים במלאכת קודש זו לברכה מאת ה’.
 

עיצוב ופיתוח:

דווקא בעת הזו,

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ? 

נשמח לעזור לכם- חייגו עכשיו

ללא עלות

דילוג לתוכן