צהר לאתיקה לוגו מלא

קיום מצוות (תפילות, כשרות וכד')

צוות צהר עד מאה ועשרים

הקלטת מפגש מקוון בשיתוף עמותת עמדא וצבר רפואה. במפגש השתתפו הרב יובל שרלו, ד"ר רוני צבר וד"ר דנה פאר, אשר סקרו את האתגרים הקיימים בחג הפסח ובליל הסדר לחולים במחלות מורכבות ולאדם עם דמנציה.

צוות צהר עד מאה ועשרים בשיתוף עמותת 'עמדא'

"לך כנוס את כל היהודים" מתקיים עם כל בני המשפחה והקהילה – ובכללם אנשים עם דמנציה. אף הם חלק משמחת חג הפורים, ואם מתנהלים נכונה, יום זה יכול להיות עבורם מקור עמוק לחיבור עם המשפחה ועם זיכרונותיהם

צהר עד מאה ועשרים

צפו בהקלטת וובינר בהשתתפות צהר עד מאה ועשרים, צבר רפואה ועמותת עמדא. המושב הראשון עסק בצום וטיפול רפואי במצבי חולי מורכבים. במושב השני למדנו על ההתמודדות עם דמנציה ביום הכיפורים

הרב יובל שרלו, הרב אוריאל גנזל, הרב שאול ברוכי

לאדם חולה ולמטפלים בו אין הפסקה ביום הכיפורים. המטפלים בחולה עסוקים בכך בכל ימות השנה ובמשך שנים ארוכות. העיסוק בחסד של אמת ביום זה הוא זכות גדולה – גם אם הדבר בא על חשבון התפילות בבית הכנסת.

הרב יובל שרלו, הרב אוריאל גנזל, הרב שאול ברוכי

היציאה מהשגרה עלולה להכביד על אדם עם דמנציה וציפייתה של הסביבה המטפלת לימים מרוממים ומשמחים עלולה להתחלף במפח נפש מעיסוק בטיפול יומיומי ומייגע. אדם עם דמנציה איננו מחויב במצוות ככל אדם. במוקד הדאגה לו צריכה לעמוד תשומת הלב לטובתו ולצרכיו יחד עם שמירה על אווירת החג וקיום המצוות והמנהגים בהתאם לרמת החיוב שלו.

צהר עד מאה ועשרים | עמותת עמדא

חוברת זו היא פרי חשיבה משותפת של עמותת עמדא וארגון רבני צהר, המשתפים פעולה במהלך כל השנה; חשיבה משותפת על אדם עם דמנציה וצרכיו המיוחדים ועל המשפחה הסובבת אותו והתמודדותה – בשגרה, ובימי מועד בפרט.

הרב יובל שרלו, הרב אוריאל גנזל והרב שאול ברוכי

דווקא בעת הזו,

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ? 

נשמח לעזור לכם- חייגו עכשיו

ללא עלות

דילוג לתוכן